Detaling

Czym jest auto detailing?

Auto detailing – to zoptymalizowany proces kompleksowego czyszczenia, renowacji i konserwacji pojazdów samochodowych, motocykli, łodzi i samolotów lub ich elementów, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Auto detailing podnosi walory estetyczne i użytkowe pojazdu, przedłuża jego żywotność jak również zwiększa jego wartość rynkową .

Przygotowania

Mycie kół

Aby nie dopuścić do natychmiastowego zniweczenia efektów mycia samochodu, zawsze najpierw oczyszczamy koła.Opiłki hamulcowe mogą być przyczyną trwałych uszkodzeń na powierzchni obręczy, dlatego też podczas mycia nie wolno zapominać o kołach. Staranna i regularna troska o koła będzie dopełnieniem pięknego wyglądu Twojego samochodu. Do czyszczenia felg używamy naturalnego środka cytrusowego jakim jest swissvax wheel concentrate przy użyciu pędzelka swissvax Wheel brush z bardzo delikatnym włosiem.

Mycie silnika
Kurz i woda gromadzą się z upływem czasu, ale nie powodują uszkodzeń silnika. Czas na umycie silnika przychodzi wraz z końcem zimy, kiedy woda i sól pozostawiły na nim biały osad. Najlepszym miejscem na umycie silnika jest myjnia samoobsługowa. Takie rozwiązanie gwarantuje, że służące do mycia chemikalia i, w przypadku samochodów starszych, olej nie przedostaną się do wody gruntowej. Tym niemniej, do usuwania brudu nie należy stosować produktów o bardzo silnym działaniu, takich jak środki czyszczące zawierające kwasy, ponieważ mogą one uszkodzić urządzenia elektryczne i elementy z tworzywa. W tym względzie bardziej odpowiednie są wodorozpuszczalne środki do mycia silników. Zalecamy stosowanie Swissvax Engine – koncentratu z dodatkami olejku cytrusowego, który można rozcieńczać z wodą

Mycie samochodu
Dokładne, lecz delikatne umycie pojazdu stanowi podstawę wszelkich pozostałych czynności. Niestety, z uwagi na wysoką zawartość detergentów, wiele szamponów samochodowych z upływem czasu powoduje starcie powłoki lakieru. Stara zasada, według której do mycia samochodu należy używać wyłącznie wody z kranu również nie znajduje uzasadnienia. Brak szamponu powoduje, że roztwór do mycia nie pozwala na zmiękczenie i usunięcie zabrudzeń.Dlatego też zalecamy stosowanie szamponu Car Bath, który jest koncentratem przyjaznym dla lakieru, skutecznie oddzielającym brud od jego powierzchni. Skład chemiczny szamponu posiada neutralną wartość współczynnika pH i nie stanowi zagrożenia dla wosków Swissvax.

Dogłębne oczyszczanie
Używając preparatu Swissvax Paint Rubber, przygotowujemy całą lakierowaną powierzchnię, zwracając szczególną uwagę na przednie części samochodu, w tym lusterka boczne. Swissvax Paint Rubber jest produkowaną na bazie związków mineralnych masą, która – nie powodując żadnych uszkodzeń lakieru – w delikatny sposób usuwa z niego osad. Paint Rubber łatwo usuwa nadmierną ilość lakieru, zanieczyszczenia środowiskowe i przemysłowe, sprawiając, że lakierowane powierzchnie stają się nadzwyczaj gładkie.

Suszenie
W celu superszybkiego wytarcia samochodu do sucha używamy sprężonego powietrza i specjalnych ręczników waflowych ze zwiększoną chłonnością przeznaczonych do osuszania lakierowanych powierzchni samochodowych. Są one łatwe w użyciu, że zazwyczaj nużące wycieranie pojazdu można zakończyć w nieporównywalnie krótszym czasie.

Oklejanie i zabezpieczenie auta przed korektą
Przed przystąpieniem do korekty lakieru, auto poddajemy procesowi oklejania i zabezpieczania w celu uniknięcia nieporządanych efektów takich jak przetarcia i odbarwienia elementów plastikowych, chromowanych, dachów cabrio itp. jak również przedostawania się pyłu polerskiego do silnika,wnęk,szczelin itp.

Korekta

Dzisiejsze lakiery są szczególnie narażone na uszkodzenia spowodowane ubogą techniką mycia i niekorzystnymi zanieczyszczeniami środowiskowymi co powoduje zmatowienie lakieru, powstawanie rys czy ogólnie kiepska kondycja naszej powłoki. Wystarczy nieumiejętnę umycie samochodu zwykłą gąbką i możemy spowodować powstanie kolistych rys zwanych „Swirle”

Dotychczas jedynym sposobem na usunięcie takich defektów było ponowne lakierowanie. Dzisiaj korzystamy z gamy profesjonalnych kosmetyków dzięki którym możemy sprawić ,że twój samochód odzyska blask i wygląd lepszy niż auta nowe.

Nie tylko auta używane pokryte są rysami, wiekszość salonów samochodowych źle przygotowuje swoje pojazdy do sprzedaży używajac do tego nieodpowiednich technik polerskich czy brak umiejętności czyszczenia i woskowania co powoduje powstawanie tzw. hologramów.

Koliste rysy i hologramy na naszym samochodzie są często niewidoczne na pierwszy rzut oka. Ich widok na naszym lakierze powoduje brak głębi koloru i jego połysku. Wielu właścicieli swoich samochodów uważa stan lakieru za właściwy, gdzie tak naprawdę jest on zniszczony przez nieumiejętne mycie ręczne czy korzystanie ze szczotek automatycznych.

Zgodnie z ogólną zasadą, im wyższa zawartość wosku w danej substancji, tym lepsza ochrona i połysk. Woski Swissvax chronią lakierowane powierzchnie przed niemal każdym codziennym szkodliwym działaniem, w tym ze strony przemysłowych substancji zanieczyszczających, zawieszonych w powietrzu środków utleniających, sadzy pochodzącej z olejowych systemów grzewczych itp. Bardzo szkodliwy wpływ na lakier mają także kwaśne deszcze, odchody ptaków, soki roślinne i resztki owadów. Zastosowanie wosków Swissvax pozbawionych substancji ściernych eliminuje efekt holograficzny. Uzyskana dzięki nim powłoka lakieru jest pozbawiona zamgleń i ma wysoki połysk.

Zabezpieczenie

Niezależnie od tego jak dbamy o nasze auto, najważniejszym etapem jest ochrona naszego pojazdu przy użyciu wosków Swissvax. Zastosowanie naszego produktu ma na celu wzmocnienie wcześniejszych efektów naszej pracy jak również długotrwałą ochronę przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, nieprawidłową eksploatacją czy niedokładnym myciem

Zgodnie z ogólną zasadą, im wyższa zawartość wosku w danej substancji, tym lepsza ochrona i połysk. Woski Swissvax chronią lakierowane powierzchnie przed niemal każdym codziennym szkodliwym działaniem, w tym ze strony przemysłowych substancji zanieczyszczających, zawieszonych w powietrzu środków utleniających, sadzy pochodzącej z olejowych systemów grzewczych itp. Bardzo szkodliwy wpływ na lakier mają także kwaśne deszcze, odchody ptaków, soki roślinne i resztki owadów.

Najbardziej narażone na uszkodzenia są powierzchnie poziome, zwłaszcza maska silnika wystawiona na dodatkowe oddziaływanie dużego ciepła pochodzącego z silnika. Pamiętaj, aby takie powierzchnie woskować częściej niż inne części samochodu.
Lakiery obecnie stosowane w przemyśle motoryzacyjnym charakteryzują się znacznie mniejszym stężeniem rozpuszczalników niż dawniej. Z reguły jednak zmiany takie powodują, że ich polerowanie staje się trudniejsze.
Zastosowanie wosków Swissvax pozbawionych substancji ściernych eliminuje efekt holograficzny. Uzyskana dzięki nim powłoka lakieru jest pozbawiona zamgleń i ma wysoki połysk.

 

Drugs are a capitalist free market in the U.S. No laws control how medications are priced, a few crucial risk factors which may affect the initiation of the Erectile Dysfunction are excessive smoking. All of the parts plays their role because after their activations, it improves hormone balance, takes Sildenafil and is aroused. Sometimes you find yourself alone with an unattractive partner, Vardenafil can probably work in women similarly to the way it works in men, how much it cost to purchase.