O nas

Producent wosku od 1930 r.

Produkowany w Szwajcarii, Swissvax jest jedynym w swoim rodzaju systemem do pielęgnacji samochodów. W jego skład wchodzą zintegrowane produkty służące do mycia, czyszczenia i konserwacji.

Podobnie do wielu innych wspaniałych produktów, nasze woski pierwotnie były przeznaczone do zastosowań kuchennych. Stara apteka Anwander spełniała funkcję laboratorium, a także zakładu produkcyjnego pierwszych słoików „Antikwachs” – preparatu opracowanego z myślą o cennych antykach i lakierach.

Te właśnie pierwsze słoiki „Antikwachs” dały początek trwającemu już trzy pokolenia zamiłowaniu rodziny Anwander do farb, lakierów i wosków. Na przestrzeni lat pierwsze produkty poddawano udoskonaleniom. Szwajcarski zakład, który początkowo prowadził produkcję jedynie na prywatny użytek założyciela firmy – dziadka Hansa Anwandera – obecnie z oddaniem nieustannie wzbogaca ofertę produktów i opracowuje nowe preparaty w reakcji na potrzeby klientów, kwestie środowiskowe i zmiany technologiczne.

W przypadku każdego opakowania Swissvax, mieszanie oraz napełnianie nadal wykonuje się wyłącznie metodami ręcznymi, ponieważ rzadkie, naturalne składniki wykorzystywane w produktach Swissvax uniemożliwiają obróbkę przemysłową. Dążąc do uzyskania najwyższej jakości wosku i systemu pielęgnacji samochodów, nie zgadzamy się na żaden kompromis. Zapraszamy do wypróbowania systemu Swissvax i przekonania się, dlaczego nasze produkty cieszą się sławą wśród entuzjastów motoryzacji w całej Europie.

Inna jakość

W przeciwieństwie do zwykłych „środków do polerowania”, woski Swissvax nie zawierają substancji ściernych. Ich oferta jest przystosowana do wszystkich rodzajów lakierów. Charakteryzują się jednakową skutecznością działania zarówno w przypadku lakierów starych, jak i nowoczesnych lakierów wodorozpuszczalnych.

System Swissvax obejmuje dwa składniki, tj. przeznaczony do oczyszczania powierzchni przed zabiegiem olej PRE-WAX oraz wosk. Swissvax, bardzo łatwy w stosowaniu, nie pozostawia żadnych białych resztek ani osadów na połączeniach elementów oraz w szczelinach.

Wosk karnauba jest najczystszym, najmocniejszym i najbardziej przezroczystym naturalnym woskiem na świecie. Pozyskuje się go z górnej powierzchni liści kopernicji – palmy o wachlarzowatych liściach, występującej na obszarach północnej Brazylii. Najwyższą jakość i najcenniejszą postać ma rzadki wosk karnauba klasy pierwszej, wykorzystywany w woskach Swissvax. Stopień połysku wzrasta wraz z zawartością wosku karnauba w składzie chemicznym produktu.

Pomimo iż wiele dostępnych na rynku produktów do pielęgnacji samochodów zawiera wosk karnauba, to najczęściej występuje on w postaci płynnej i stanowi zazwyczaj około 5% objętości produktu. W przeciwieństwie do tych produktów, woskom Swissvax nadaje się formę pasty, co pozwala na uzyskanie dużo wyższej zawartości wosku karnauba, tj. na poziomie od 30% do ponad 76% objętości. Rolę nośników dla omawianego wosku spełniają olejki eteryczne, takie jak olejek cynamonowy, olej avocado i wanilia.

W odróżnieniu od zwykłego środka do polerowania, który jedynie poleruje lakierowaną powierzchnię, wysuszając i „zubażając” niższe warstwy lakieru, Swissvax regeneruje cenne oleje pierwotnej powłoki lakierniczej. Wymienione powyżej olejki eteryczne, tj. olejek cynamonowy oraz olej avocado i wanilia, nadają produktom Swissvax wspaniały aromat i zapewniają niewiarygodny połysk, bez widocznych na powierzchni śladów. Co więcej, wyjątkowy skład chemiczny naszych produktów to źródło blasku, który wykracza poza tradycyjne znaczenie słowa „połysk”.

Produkty w niemieckojęzycznych krajach znane są również pod nazwą Swizöl, Swizol, Swissol

Wyłączny Dystrybutor kosmetyków Swissvax na Polskę:

Swissvax Polska Sp. z o.o.
biuro@swissvax.pl
tel. (+48) 666-911-000

Sklep on-line

www.sklep.swissvax-detailing.pl

biuro@swissvax-detailing.pl
Krzysztof Schneider
tel. (+48) 694-911-000

Usługi Swissvax Detailing

Swissvax Detailing
jacek@swissvax.pl
tel. (+48) 666-911-000