Pielęgnacja skóry

Doskonałe czyszczenie, pielęgnacja i zabezpieczanie skóry naturalnej, imitacji skóry oraz tkanin. Do Twojego wnętrza i fotelików samochodowych.

SKÓRA - materiał z historią

Do każdego rodzaju skóry

W Twoim samochodzie znajdziesz wiele rodzajów skóry. Od gładkiej, po Alcantarę. Wysokiej jakości skórzane fotele i wysokiej jakości skórzane wnętrze wymagają dobrego czyszczenia i pielęgnacji, abyś mógł się nimi cieszyć przez długi czas. Stara skóra może stać się krucha i popękana. Nowa skóra wymaga zabezpieczenia i ochrony. W Swissvax znajdziesz szeroki wybór produktów do pielęgnacji skóry Twojego pojazdu. Składniki czyszczące, pielęgnujące i zabezpieczające harmonizują w kompletnym systemie pielęgnacyjnym dla dobrego samopoczucia materiału pojazdu. Poniżej przedstawiamy wskazówki dotyczące pielęgnacji różnych rodzajów skór w sektorze motoryzacyjnym. Aby piękno i funkcja Twojej skóry pozostały takie, jak powinny - po prostu idealne! Z produktami SWISSVAX - marki, która stawia na bezwarunkową jakość.

Nowa skóra nappa

Producenci i dostawcy samochodów przeszli długą drogę, aby wnętrze samochodu było nie tylko estetyczne, ale i trwałe.

Zwłaszcza skóra jako produkt naturalny jest przetwarzana w taki sposób, że proces starzenia, taki jak blaknięcie koloru lub kurczenie się materiału, prawie nie istnieje. Nowe powłoki powierzchniowe stały się bardziej odporne na zarysowania i plamy: produkt łatwy w pielęgnacji, dostosowany do naszych czasów.

Ale łatwa pielęgnacja nie oznacza bezobsługowości !

Nawet nowoczesne powierzchnie skórzane brudzą się, a oto nasze zalecenia przeciwko temu:

- Powierzchnie ze skóry nappa czyścić za pomocą Leather Cleaner / Leather Cleaner Forte oraz, w zależności od stopnia zabrudzenia, szczotką do czyszczenia skóry.
- W przypadku skóry perforowanej (np. foteli wentylowanych) zamiast szczotki do czyszczenia należy używać gąbki do czyszczenia.
- Usuń brudną piankę za pomocą naszej miękkiej ściereczki Detail z bawełny lub żółtej ściereczki Micro-Wash z mikrofibry.
- Powtarzaj procedurę, aż nie będzie już można usunąć brudu.
- Pracuj w mniejszych odcinkach, aby płyn nie wysychał. 

Zdziwisz się, jak dużo brudu powierzchniowego zostanie usunięte. Skóra odzyska swój pierwotny, lekko matowy wygląd.

Nowe uszczelnienie skóry Nappa ze skórzaną glazurą chroni gładką skórę przed przebarwieniami i ścieraniem. Wystarczy nałożyć aplikatorem w postaci gąbki okrężnymi ruchami od szwu do szwu. Bezbarwny protektor wysycha w ciągu kilku minut i nie błyszczy.

Prosimy nie używać naszych produktów na skórze bawolej lub zamszowej.

Prosimy nie czyścić skóry anilinowej (skóry, która ma otwarte pory) środkiem Leather Cleaner Forte i/lub pędzlem.

Skóra anilinowa czy Nappa?

Nanieś kroplę wody na niewidoczny obszar i delikatnie rozprowadź ją palcem. Jeśli woda zostaje wchłonięta, jest to skóra anilinowa.

Używana skóra Nappa

Tutaj przedstawiamy wskazówki dotyczące pielęgnacji, zwłaszcza skór nappa. Mogą to być okucia ze skóry naturalnej w nowych samochodach, a także stare materiały skórzane w samochodach klasycznych.

Powierzchnie ze skóry nappa należy czyścić za pomocą środka do czyszczenia skóry lub środka do czyszczenia skóry Forte i szczotki do czyszczenia skóry, w zależności od stopnia ich zabrudzenia. Do skóry perforowanej użyj gąbki do czyszczenia.

Usuń powstałą piankę i rozpuszczony brud za pomocą naszej szczegółowej ściereczki bawełnianej lub żółtej ściereczki z mikrofibry Micro-Wash .

Pracuj w mniejszych odcinkach, aby płyn nie wysychał.

Po całkowitym wyschnięciu powierzchni nałóż Leather Milk za pomocą aplikatora tekstylnego. Użyj niewielkiej ilości materiału i pozwól mu wsiąknąć. Jeśli skóra nadal wydaje się sucha, powtórz proces.

Prosimy nie używać naszych produktów na skórze bawolej lub zamszowej. Proszę nie czyścić skóry anilinowej za pomocą Leather Cleaner Forte i / lub pędzla.

Skóra anilinowa czy Nappa?

Nanieś kroplę wody na niewidoczny obszar i delikatnie rozprowadź ją palcem. Jeśli woda zostanie wchłonięta, skóra jest skórą anilinową.

Rozwiązywanie dalszych problemów ze skórą

Zabezpieczanie - Naprawa - Zmiękczanie

Leather Glaze - zabezpieczenie

Nowa skóra nie wymaga jeszcze mleczka do skóry, nadal jest wystarczająco chroniona przez proces garbowania. Nową skórę należy jednak od początku chronić przed ścieraniem i przebarwieniami z dżinsów i innych ubrań za pomocą uszczelniacza do skóry Leather Glaze. Leather Glaze jest bezbarwny, pozbawiony połysku i można go nakładać za pomocą gąbki o drobnych porach i kolistymi ruchami od szwu do szwu.

Regeneracja skóry

Poduszki siedzeń, kierownice, gałki zmiany biegów i podłokietniki wykonane ze skóry nappa mają tendencję do noszenia śladów zużycia. W większości przypadków jest to nieszkodliwe zużycie, takie jak zużyta farba lub zadrapania. Można je naprawić za pomocą odpowiedniego odcienia skóry. Odcień skóry dla skóry nakłada się za pomocą gąbki o drobnych porach i okrężnym ruchem od szwu do szwu. Wysycha w kilka minut i nie plami (bez kremu).

Matowy lub błyszczący korektor połysku skóry

Skórzane powierzchnie we wnętrzu, które są narażone na większe obciążenia, takie jak kierownica, podłokietniki czy gałka zmiany biegów, z czasem zaczynają błyszczeć. Gloss Corrector matt nakłada się za pomocą gąbki o drobnych porach i okrężnym ruchem od szwu do szwu, nadając im ponownie matowy wygląd. Wielokrotne aplikacje zwiększają efekt.

Youngtimery i samochody zabytkowe często mają bardziej błyszczące skórzane wykończenie. Jeśli np. trzeba wymienić kawałek skóry, poziom połysku jest często zbyt matowy. Gloss Corrector Gloss nakłada się za pomocą gąbki o drobnych porach i kolistymi ruchami od szwu do szwu, nadając ponownie lśniący wygląd. Wielokrotne aplikacje zwiększają efekt.

Zmiękczanie skóry

Brak pielęgnacji, a przede wszystkim ciepło to główne przyczyny utwardzania skóry. Jeśli stara skóra już stwardniała, przy odrobinie cierpliwości i naszego Leather Softener możesz dokonać małych cudów. Zmiękczacz przywraca skórze oleje i minerały, które zostały usunięte przez światło słoneczne i powietrze.

Nałóż płyn do zmiękczania skóry za pomocą aplikatora z gąbką i pozwól, aby płyn wsiąkł. Czasami zabieg trzeba powtórzyć kilka razy, aby płyn stopniowo wsiąkł w dolne warstwy skóry.

Ekoskóra

Ekoskóra doskonale wpisuje się w ducha czasu i cieszy się coraz większą popularnością. Rozwój techniczny umożliwia produkcję sztucznego materiału, który w niczym nie ustępuje naturalnemu modelowi. Wygląd i dotyk są doskonale naśladowane. Ale również sztuczny materiał wymaga pielęgnacji, aby zachować jego pierwotne piękno.

Oto nasze rekomendacje:

- Czyszczenie za pomocą Leather Cleaner / Leather Cleaner Forte i gąbki lub szczotki do czyszczenia

- Ochrona powierzchni eko-skóry w jasnym kolorze przed przebarwieniem z dżinsów i innej odzieży za pomocą zabezpieczenia do skóry Leather Glaze .

Alcantara

Podobnie jak skóra wegańska, Alcantara jest sztucznym materiałem imitującym zamsz, ale łatwiejszym do czyszczenia i trwalszym. Nie używaj agresywnych środków czyszczących i szczotek do czyszczenia i nigdy nie pocieraj .

Środek do czyszczenia alcantary 

Usuń luźny brud z powierzchni Alcantary za pomocą odkurzacza i rozpyl Alcanta Cleaner na aplikatorze gąbkowym lub bezpośrednio na powierzchnię. Przetrzyj z lekkim naciskiem. Wytrzyj do sucha żółtą
ściereczką z mikrofibry Micro-Wash. Nigdy nie pocieraj! Nigdy nie czyścić ciepłem.

Pilling  starej Alcantary

Guzki, które z czasem pojawiają się w obszarach zużycia, są typowe dla Alcantary i są znane jako „pilling”. O ile mechacenie nie jest zbyt silne, można je usunąć za pomocą naszej skórzanej podkładki szlifierskiej. Różnica przed i po zwykle jest oszałamiająca!

Lotos Protectant textile sealant

Alcantarę można dobrze zabezpieczyć przed nowymi zabrudzeniami. Oczyścić powierzchnię środkiem Alcanta Cleaner, pozostawić do wyschnięcia i na koniec zabezpieczyć preparatem Lotos Protectant.