Poznaj Swissvax

CARE FOR YOUR DREAM

SWISSVAX - Care for your Dream™

Producenci wosków od 1930 roku

Swissvax produkuje luksusowe produkty pielęgnacyjne tworzone ręcznie z wielką pasją w Szwajcarii. To marka, do której entuzjaści motoryzacji na całym świecie wykazują bardzo duże przywiązanie. Swissvax jest również pierwszym wyborem producentów samochodów z segmentu premium, którzy zlecają nam opracowanie i wykonanie najwyższej jakości produktów pielęgnacyjnych pod własną marką.

Swissvax oferuje kompletny system pielęgnacji dla samochodów, jachtów i samolotów. System składa się z elementów myjących, czyszczących, pielęgnujących i zabezpieczających, które są ze sobą harmonijnie skoordynowane.

Podobnie jak w przypadku wielu innych wyjątkowych produktów, pierwsze woski powstały na rodzinnym stole w kuchni. Stara drogeria "Anwander" w Zurychu była wówczas zarówno laboratorium, jak i miejscem produkcji pierwszych słoików z woskami Carnauba do samochodów i łodzi. Pierwotnie tworzonych wyłącznie na użytek własny dziadka i założyciela firmy Hansa Anwandera.

Produkty te są nadal wytwarzane wyłącznie ręcznie w naszej fabryce wosku i tam napełniane słoik po słoiku. Bardzo skomplikowane receptury nie pozwalają na produkcję przemysłową. Po prostu nie idziemy na kompromis z naszą pasją do produkcji najlepszych wosków i produktów pielęgnacyjnych. Zapraszamy do doświadczenia woskowych doznań, które sprawiają, że Swissvax jest tak popularny i znany na całym świecie!

Różnica

W przeciwieństwie do tradycyjnych politur, woski Swissvax nie zawierają żadnych środków ściernych i mogą być stosowane do wszystkich rodzajów lakierów: do nowoczesnych systemów lakierów wodnych, do tak zwanych nano-lakierów, a nawet do starych lakierów nitrocelulozowych. Swissvax składa się z dwóch składników: płynu do czyszczenia wstępnego Cleaner Fluid Regular oraz wosku Carnauba. Woski są łatwe i przyjemne w użyciu, nie pozostawiają białych śladów na gumie ani wokół krawędzi.

Carnauba to najtwardszy, najczystszy, najbardziej przezroczysty, a także najdroższy naturalny wosk na świecie. Pozyskuje się go z wierzchniej części liści brazylijskiej palmy wachlarzowej "Copernica prunifera" i klasyfikuje według koloru i przejrzystości. Najwyższej jakości Carnauba jest klasyfikowana jako rzadki stopień pierwszy i to właśnie ona jest wykorzystywana do produkcji naszych wosków. Stopień połysku wzrasta wraz z zawartością Carnauby w formule produktu. Podczas gdy konwencjonalne woski samochodowe zawierają od 3% do 5% wosku Carnauba, preparaty Swissvax zawierają od 30% do 76% objętości, co stanowi jedno z najwyższych stężeń dostępnych na rynku.

Podczas gdy konwencjonalne politury jedynie nabłyszczają powierzchnię lakieru, a jego niższe warstwy powoli wysychają, formuły Swissvax wzbogacone olejowymi ekstraktami z passiflory, pomarańczy, awokado i wanilii wzmacniają lakier, nadając mu utraconą głębię połysku. Rezultatem jest głęboki, unikalny "mokry wygląd", który inspiruje kolekcjonerów i entuzjastów motoryzacji na całym świecie.

Sekret Swissvax

Sekret Swissvax tkwi w wyjątkowo trwałych formułach wosku Carnauba, które powstają z dwuściennych mikrocząsteczek po kilku godzinach od wytworzenia - jest to tak zwane mikrokapsułkowanie.

Pasja

Szwajcarska renoma w zakresie jakości i precyzji znajduje odzwierciedlenie we wszystkich naszych produktach. Prywatnie jesteśmy pasjonatami motoryzacji i łodzi od ponad trzech pokoleń. To hobby z radościami i smutkami, które znamy aż za dobrze i które inspiruje nas każdego dnia do poszukiwania ciekawych rozwiązań w zakresie pielęgnacji wrażliwych miejsc.

Perfekcyjna powierzchnia z wysokim połyskiem

Głęboko wierzymy, że pielęgnacja samochodu musi być łatwa. Ponieważ tylko prosta pielęgnacja samochodu staje się regularną pielęgnacją, która jest warunkiem koniecznym do uzyskania perfekcyjnie zadbanego samochodu.

Dobre chęci i stosowanie odpowiednich produktów pielęgnacyjnych nie gwarantują dobrego rezultatu. Tylko właściwa kolejność i stosowanie specjalnych technik pielęgnacji prowadzi do pożądanego sukcesu.

Zapoznaj się dokładnie z opisami i instrukcjami aplikacji naszych produktów. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania - skontaktuj się z nami, abyśmy mogli doradzić Ci nasze sprawdzone rozwiązania. Care for your dream!